BIGGER AND BETTER
Op de valreep van het afsluiten van deze uitgave konden we nog getuige zijn van de vierde Vertikal Days, gehouden op 16 en 17 juni in Haydock Park Rececource in Merseyside UK. De beurs had dit jaar een bijzondere rol, omdat de bauma in München voor vele geïnteresseerden niet bereikbaar was vanwege het gehinderde vliegverkeer.
Vertikal Days is belangrijk voor bezoekers die platforms, cranes of telehandlers danwel kopen of gebruiken. Om elkaar te ontmoeten en tijd door te brengen met leveranciers en technici, die alles kunnen vertellen over de nieuwste ontwikkelingen en techniek in het te leveren materieel, waarna een en ander ter plaatse kon worden uitgetest.
Belofte waargemaakt
Met de insteek ‘bigger and better’ heeft de beursorganisatie haar belofte waargemaakt. Het aantal standhouders is niet alleen gegroeid ten opzichte van het voorgaande jaar, de diversiteit is ook veel breder. Dit jaar waren er bijvoorbeeld stands die safety electronics toonden, banden, batterijen, vervangende onderdelen, rental/business-software en serviceverleners.
Hoewel deze beurs stukken kleiner was ten opzichte van de bauma, was hij veel meer specialistisch in die zin, dat je in de twee dagen een volledig beeld kreeg van het aanbod op het gebied van verticaal materieel en toebehoren. Er hing een geweldige sfeer. De bezoekers konden bij voorintekening gratis naar binnen, inclusief parkeren. Ook de inwendige mens kwam voldoende aan trek met koffie, thee, drankjes, hapjes en lunches die allemaal in het gratis voucher waren inbegrepen.
Meetings en seminars
Veel aandacht tijdens deze beurs voor informatieve samenkomsten en seminars op het gebied van o.a. gezondheid, veiligheid, personeelstrainingen en onderhoudstips op alle denkbare terreinen.
De CPA en ALLMI presenteerden de Best Practice Guide voor veilig gebruik van vrachtwagenladers, gevolgd door een forum dat zowel door leden als niet-leden druk werd bezocht. Hier konden de gasten hun meest uiteenlopende vragen kwijt.
InspHire gaf een Masterclass over alle vernieuwingen op het gebied van software oplossingen voor verhuurbedrijven van groot tot klein. Veel nuttige adviezen met betrekking tot het managen van organisaties met tips voor een optimale bedrijfsvoering om het zakelijke succes te vergroten. Op de stand van InspHire werden demonstraties gegeven met betrekking tot fleetmanagement, RFID, barcode- toepassingen en de laatste Net technologie.
De Will Leftwich Associates verzorgde twee seminars over onderwerpen die te maken hebben met het overleven van de recessie en de impact die de aanschaf van nieuw materieel heeft op de bedrijfsvoering.
Natuurlijk was ook op deze beurs een stand van de IPAF ingericht, waar de nieuwste ontwikkelingen m.b.t. veilig werken werden getoond en het belang van gedegen opleidingen werd benadrukt.
Alle leveranciers van verticaal materieel die van belang zijn kwamen we uiteraard ook op deze beurs tegen, zoals onder andere: Aichi; nieuwkomer op deze beurs Alarina; Blue Lift met de nieuwe spinlift; Liebherr; Böcker met aluminium kranen en liften; Atlas met de populaire range van laadkranen; harnassystemen van Facelift; Haulotte; Hinowa; Holland Lift showde de grootste schaarlift op deze beurs; Link Belt; Multitel; Niftylift; Omme; Pop-Up; Jekko spinkranen, etc. etc.
«««